Hero image
Tournament

Teams

U10/7


  • 1. SC Marly (FR)
  • 2. Basiglio (IT)
  • 3. FC Sporting Desenzano (IT)
  • 4. ASD Altobello Aleardi Barche (IT)
  • 5. MKS Wicher Kobyłka-1 (PL)
  • 6. MKS Wicher Kobyłka-2 (PL)
  • 7. MKS Wicher Kobyłka-3 (PL)

U11/7


  • 1. FK Planá (CZ)
  • 2. A.S. Saint Martin du Var-1 (FR)
  • 3. A.S. Saint Martin du Var-2 (FR)
  • 4. SC Marly (FR)
  • 5. Basiglio (IT)
  • 6. ACD Cornaredese - Aurora (IT)
  • 7. Masseroni (IT)
  • 8. FC Sporting Desenzano (IT)
  • 9. A.S.D Favaro 1948 (IT)
  • 10. ASD Fuori le Mura (IT)

U12/8


  • 1. Spvgg 05 Oberrad (DE)
  • 2. SV Bad Tölz (DE)
  • 3. TSV Leitershofen (DE)
  • 4. A.S. Saint Martin du Var (FR)
  • 5. ASD Charvensod (IT)
  • 6. coaching sport (IT)
  • 7. Masseroni (IT)
  • 8. Academy Vigontina (IT)
  • 9. NK Lesce (SI)

U13


  • 1. FTSV Bad Ditzenbach-Gosbach (DE)
  • 2. FC Stätzling (DE)
  • 3. SV Schalding/Haining (DE)
  • 4. A.S. Saint Martin du Var (FR)
  • 5. FC Sporting Desenzano (IT)
  • 6. Nove Stefani Consulting (IT)
  • 7. ASD Fuori le Mura (IT)
  • 8. Asd Salsomaggiore calcio (IT)

U14


  • 1. SGK Bad Homburg (DE)
  • 2. SV Bubenreuth (DE)
  • 3. ASD Charvensod (IT)
  • 4. ASD Sparta Novara (IT)
  • 5. FC Sporting Desenzano -1 (IT)
  • 6. FC Sporting Desenzano -2 (IT)
  • 7. A.S.D favaro 1948 (IT)
  • 8. A.S.D. BISSUOLA (IT)
  • 9. Asd Salsomaggiore calcio (IT)
  • 10. DLF Firenze (IT)

U15


  • 1. FC Vevey United (CH)
  • 2. SV Eurasburg-Beuerberg (DE)
  • 3. TSV Königsbrunn (DE)
  • 4. A.S. Saint Martin du Var (FR)
  • 5. ASD Charvensod (IT)
  • 6. Arbus (IT)
  • 7. FC Sporting Desenzano (IT)
  • 8. Zelo Buon Persico (IT)
  • 9. ASD Altobello Aleardi Barche (IT)
  • 10. AC Cavallino (IT)
  • 11. Padova Accademy (IT)
  • 12. A.c. Nove (IT)
  • 13. Dueville Calcio-1 (IT)
  • 14. Dueville Calcio-2 (IT)
  • 15. San Piero a Sieve (IT)
  • 16. HVCH (NL)

U17


  • 1. SV Eurasburg-Beuerberg (DE)
  • 2. SV Bubenreuth (DE)
  • 3. A.S. Saint Martin du Var (FR)
  • 4. SC Marly (FR)
  • 5. FC Sporting Desenzano (IT)
  • 6. AC Bressana (IT)
  • 7. ASD Altobello Aleardi Barche (IT)
  • 8. AC Cavallino (IT)
  • 9. A.c. Nove (IT)
  • 10. Dueville Calcio (IT)
  • 11. Castenaso Calcio (IT)

U19


  • 1. F.C. Onex (CH)
  • 2. VfL Birkenau (DE)
  • 3. VfB Reichenbach (DE)
  • 4. SV Eurasburg-Beuerberg (DE)
  • 5. SV Althegnenberg (DE)
  • 6. AC Cavallino (IT)
  • 7. USD Gianesini (IT)
  • 8. A.P. DUE STELLE ASD (IT)
  • 9. Nove Stefani Consulting (IT)
  • 10. USD Real Val Baganza (IT)

Tournament sponsored by